Hegeraat Leidekkersbedrijf is een dynamisch en gespecialiseerd leidekkersbedrijf met de nodige vakmanschap.
Leidekkersbedrijf Hegeraat verzorgt al uw zinkwerk
De technische kant van het zinkwerken dak
Tegenwoordig wordt zink zeer efficiënt ingezet voor zinkwerken daken en gevels. Als het langere tijd aan de invloeden van het weer blootgesteld is, ontstaat er een laag op het zinkwerk: de patineerlaag. Hierdoor wordt het sterker in plaats van zwakker, zoals bijvoorbeeld bij roestend ijzer gebeurt. Leidekkersbedrijf Hegeraat uit Schaijk brengt ook geprepatineerd zinkwerk aan op daken. Dit is al voorbewerkt, waardoor het direct extra sterk is. Deze oplossing is beschikbaar in diverse tinten, lopend van lichtgrijs tot zwart.
Verzinkt staal tegenover puur zinkwerk
Sommige dakdekkers maken gebruik van verzinkt staal. Het aanbrengen van een laagje zink op het metaal geeft kathodische bescherming aan het staal. Het zink lost op, maar blijft als laagje op het staal aanwezig waardoor het staal langer meegaat. Ontstaat er echter schade aan het zinklaagje, dan kan het staal van binnenuit alsnog gaan roesten. Dit effect is bij puur zinkwerk niet aan de orde. Om die reden kiest Leidekker Hegeraat liever voor puur zink bij de aanbouw of het herstel van dakwerk.
Zinkwerk heeft een lage uitzettingcoëfficiënt
Een ander voordeel van zinkwerk ten opzichte van vele andere metalen is dat het weinig krimpt of uitzet bij temperatuurverschillen. Hierdoor ligt het stabieler op uw dak. De kans op verschuivingen vermindert aanzienlijk. Uw dak heeft dus minder onderhoud nodig dan bij andere metalen, wat op de lange termijn scheelt in de kosten. Wilt u van een zinkwerkspecialist meer weten over zinkwerken daken en gevels? We nemen de mogelijkheden graag met u door.
